Když jsem byla malá holka, byl pro mě zvuk jehlic, cinkajících jedna o druhou, velmi známý. Byl to symbol pohody, klidných večerů, domova

Pokud přišla nějaká teta na návštěvu, většinou měla v kabelce rozpletený svetr nebo šálu. Maminky povídaly a štrikovaly.

Od babiček jsem každé vánoce dostala nový svetr. Popravdě, nenáviděla jsem to. Sestřenice Markéta , jakožto blondýnka, dostala vždycky nějakou normální barvu i vzor –  třeba tmavě modré copánky… A já, snědá tmavovláska, jsem si vždycky ”mohla dovolit” výrazné barvy, nejlépe se vzorem, který celkem věrně napodoboval neštovice v rozkvětu….

Čím jsem starší, tím víc mě přepadá nostalgie.

Miluju babiččiny pletené ponožky. Nosím je místo bačkor a pokaždé, když jí jdu navštívit, žádám si nové a nové. Nejraději mám ty ze zbytků vlny. Barevné a každá je trošku jiná?

Když jsem přijela na návštěvu k rodičům mého muže a uviděla na stolku malinké pletené botičky, ponožky a bačkůrky, které jeho maminka pletla pro sousedovic čerstvě narozená dvojčátka, mé srdce zaplesalo…

A tak vznikl nápad. Podpořit tradice. Znovu nechat rozcinkat jehlice a pustit klubíčka kutálet se po podlaze v obýváku.

Objednala jsem českou merinovlnu a nechala babičku, ať nám naplete tyto skvosty i pro děti maminek, které u nás nakupují.

Posíláme do světa kus našeho domova. Dlouhých zimních večerů, praskajícího dřeva v krbu a šikovných rukou našich maminek a babiček. Esence, která tvoří jedinečné a nádherné věci.

Chcete si je prohlédnout? Nebo koupit? Koukněte sem.