Včera jsem strávila celý , celičký den, propočítáváním a přepracováváním business plánu. Když jsem se po deseti hodinách usilovné práce přistihla, jak se zalíbením koukám na ty barevné řádky excelovské tabulky a těší mě, jak mi krásně sedí vzorečky, výsledky a že mě to baví, musela jsem se usmát.

Tohle totiž bylo jedno z mých velkých “Nikdy”

“Já nikdy nebudu tvořit business plány! Nebaví mě to, nerozumím tomu, neumím to a můj business je založeny na intuici. Takovéto věci nepotřebuju!”

Naše nikdy jsou totiž jako bumerang. Takový hodně dobře vypracovaný, u kterého je úplně jedno, jak ho hodíte. Vždycky se Vám dříve nebo později vrátí zpět.

Jakmile totiž dokážeme  cokoli vyslovit s takovým energetickým nábojem, jakým náš rezolutní zápor rozhodně je, pak je to žádost vyslaná expres linkou k šéfíkům nahoře. Slovíčko “Nikdy” je pak jen takové zacinkání na zvoneček a symbol, že je to přesně to téma, které je třeba řešit.

Vyplavuje se tím z našeho podvědomí a  už nemůžeme předstírat, že neexistuje.

A tak se zhmotní, a více než jistě, přesně pravým opakem.

“ Já nikdy nebudu své dítě bezplenkovat! Je to nesmysl , protože spojení příčiny a následku přichází u dítěte nejdřív po druhém roce života!” Říkala ta, která o pár let později přednášela o výhodách bezplenkové komunikační metody.

“ Já nikdy nebudu vést firmu a řídit lidi, nejsem ten typ !” vykřikovala jsem a dnes mám 16 zaměstnanců a zjevně to není ještě ani finální číslo.

“ Já bych nikdy nebyla vegetariánka, člověk je od přírody všežravec !” a už mnoho let maso v mém jídelníčku není.

Takovým výčtem bych mohla pokračovat donekonečna.

V podstatě jsem se za leta vypracovala na mistryni světa v házení “Nikdy” bumerangů.

A pokaždé když se mi vrátí, řeknu si “aha no jasně. Děkuji za další, skvělou, lekci”.

Jak se doba zrychluje, i splnění “žádostí” z neuhlídaných myšlenek, třeba v podobě našich  “Nikdy” je rychlejší než kdy předtím.

Tak pozor na přání. I na ty, která jako přání nevypadají… Mohly by se Vám totiž splnit:)

A jaké “Nikdy” se vyplnilo Vám?