Jsou okamžiky, kdy k nám přijde dodavatel s látkami, ukáže nám vzorky a my už přesně víme, co z kterého kousíčku vznikne. V hlavě se začnou rodit myšlenky, nápady a z nich celek. Jsme s Edit v ten okamžik tak propojené, že během pár chvil obě víme, že velmi brzy spatří světlo světa novou andělskou bundu.

To je ta lepší varianta…

Horší je, když obě máme v hlavě látku, která prostě není k sehnání.

Je jich spousta podobných, ale žádná taková, která by nás oslovila…

A přesně tak to bylo s proševem.

To, že chceme ušít přechodovou bundu, víme už dlouho.  Víme i to, že by měla být prošívaná, ale ne buřtíkatá. Že má být elegantní a krásná, taková “jiná” . Pro ty z vás, které, stejně jako já a Edit, nenosíte softshellku, i když se vám líbí. Prostě nám ale do šatníku nejde.

Sháněly jsme dlouho a všude možně, až jsem jí objevila. Na veletrhu u takového malého , skoro nenápadného stánku.

Moje srdce zaplesalo.

To je ono ! Následovalo několikaměsíční martirium domlouvání se, kdy a kolik toho potřebujeme, kolik oni mají k dispozici. Tisíc a jedenkrát to celé změnili a když látka nakonec přišla, bylo vše úplně jinak než jsme se domluvili.

To by z toho jednoho omyli…

No nevadí. I tak je krásná a výsledek ještě hezčí.

Jen těch světlých, které jsme nazvali Cappuccino, je 36.

Ano, čtete správně. Kdybychom do každé země, kam dodáváme poslali právě jednu bundu v této barvě, ani nám to nevystačí…

Ty tmavší jsou také supertruper. Pokud je ale favoritkou právě tahle kávová specialitka, moc bych neotálela…víc už jich nebude. Neb jsme opět a zase na začátku. Dodavatel nám dal všechno co má  a víc už nesežene …a my sháníme nanovo:(