K čemu ti vlastně bude nosicí oblečení?

matka nese dítě v šátku nebo nosítku na zádech v nosicí mikině Angel Wings

Máš pocit, že pořizovat si k šátku nebo nosítku navíc ještě speciální nosicí oblečení, je zbytečné? Marnotratnost a vyhazování peněz? Módní vlna, která přejde stejně, tak jako spousta jiných?

Tak schválně, pojďme se společně podívat na výhody, které by třeba právě pro tebe mohlo oblečení pro nošení dětí mít.

Nosicí, nebo taky babywearing oblečení, je speciální kousek oděvu, ušitý přímo pro maminky (a tatínky !), které nosí svá miminka v šátku nebo nosítku. Někteří rodiče si dokonce myslí, že v nosicím oblečení se dá miminko přímo nosit. To ale v žádném případě. Nosicí bunda neumožňuje nošení mimča, na to je stále zapotřebí šátek nebo nosítko, ale je vyrobená k tomu, aby se do ní oblékl rodič společně s nošeným dítkem. Jedna bunda pro oba.

Co tedy s nosicí mikinou (svetrem, bundou, kabátem,…) získáš?

1. Pohodlí pro rodiče:

Nosicí oblečení je navrženo tak, aby rodičům poskytovalo pohodlí a podporu během nošení svého dítěte. Většina modelů je vyrobená z měkkých, elastických materiálů, které se přizpůsobují tvaru těla a minimalizují tlak na záda a ramena, která by mohla při nošení nejvíc trpět.

Není nic horšího, než uspat svého drobečka nošením v nosítku a potom zjistit, že se venku pekelně ochladilo nebo snad začíná pršet… Sundat mimčo, které se samozřejmě obratem vzbudí a začne plakat, obléknout svojí dámskou bundu, na miminko narvat nepromokavou bundičku, obléknout nosítko, vložit miminko a zkusit ho znovu uspat… No katastrofa.

S oblečením na nošení dětí se ti tohle prostě nestane. Zima? Déšť? Příliš horko? Oblékáš sebe a své miminko najednou do jediného kousku oblečení. Na jaře třeba do nosicí softshellové bundy, v létě jen do mikiny na nošení dětí. Některé nosicí kousky ale zvládnou víc – třeba i opravdovou zimu, sníh a mráz. Jestli nevěříš, tak právě my – Angel Wings – jsme specialisté na zimní nosicí oblečení.

     2. Praktičnost:

Oblečení pro nošení dětí nezapomíná na praktické potřeby rodičů. Najdeš u něj např. kapsy na drobné předměty (a na telefon, že…), kapuce pro případ chladného počasí jak pro mimčo, tak pro tebe nebo třeba zapínání na zip pro snadnější oblékání a svlékání. Naše výrobky zn. Angel Wings se chlubí celou řadou praktických vychytávek, jako je třeba ochrana krku a dekoltu, otvory na palec u rukávů nebo třeba možnost srolování a sepnutí rodičovské kapuce v případě nošení na zádech.

     3. Propustnost vzduchu:

Kvalitní nosicí oblečení je vyrobeno z prodyšných materiálů, které umožňují cirkulaci vzduchu a snižují riziko přílišného pocení nebo i přehřátí jak pro rodiče, tak pro miminko. Častou chybou u začínajících nosicích rodičů je to, že miminko oblékají příliš teple. Mimčo, které se svým hrudníkem dotýká tvého těla, je neustále zahřívané na 36 C. Zimou tak můžou trpět víc nožičky a ručičky – na to je dobré myslet třeba používáním dětských válenek. O vhodném oblečení pro nošená miminka si řekneme zas příště. 😉

     4. Stylový vzhled:

Moderní babywearing oblečení nabízí širokou škálu stylů a vzorů. Můžeš tak vyjádřit svůj osobní styl a cítit se dobře i v době plné péče o miminko. Doba, kdy nosicí oblečení vypadalo jako pytel nebo maximálně přešitá bunda po manželovi, jsou ty tam. Existují varianty oblečení vhodné jak pro každodenní nošení do města, pro aktivní sportovkyně nebo i pro speciální příležitosti. Nejsou výjimkou zcela elegantní kousky, které se hodí i na společenské události nebo do práce.

     5. Podpora pro vazbu rodič – dítě:

Nošení dítěte v nosítku nebo šátku posiluje vzájemnou vazbu mezi rodičem a dítětem. Nosicí oblečení přináší rodičům a dětem blízkost a pocit bezpečí, což je zásadní pro zdravý budoucí vývoj miminka. Moderní výzkumy prokazují, že nošená miminka jsou často klidnější a mohou pociťovat užší vazbu na rodiče.

     6. Možnost kojení:

Některé modely nosicího oblečení jsou navrženy tak, aby umožňovaly pohodlné a diskrétní kojení i při nošení dítěte. To je praktické zejména pro maminky, které chtějí kojit své dítko i mimo domov.

Produkty zn. Angel Wings jsou právě takové, podpora kojení je pro nás prioritou. Ve spojení s kojicím oblečením naší značky si můžeš být jistá, že v klidu, bez stresu a zbytečných pohledů okolí nakrmíš svého drobečka kdekoliv bude třeba. Na výhody kojicího oblečení se mrkni třeba TADY.

     7. Bezpečnost:

Nosicí oblečení poskytuje dítěti bezpečné a stabilní prostředí během nošení. Správně navržená ergonomická nosítka a šátky udržují dítě ve správné pozici, která respektuje jeho přirozený vývoj. Miminko máš taky neustále na očích a pod plnou kontrolou, což může být oproti kočárku velká výhoda např. u nedonošených dětí nebo miminek vyžadujících specifickou péči.

 

My v Angel Wings si stojíme za tím, že nosicí oblečení je skvělou volbou pro rodiče, kteří chtějí prožívat intimní a propojené chvíle se svým dítkem. S nabídkou různých stylů, designů a funkcí je snadné najít právě takový kousek oblečení pro nošení dětí, které vyhovuje potřebám a preferencím každé rodiny. Ať už jsi na procházce v parku, nakupuješ nebo si jen užíváš domácí pohody, nosicí oblečení ti umožní pohodlně nosit svého malého andílka a těšit se z každého společného okamžiku.

 

Chceš si prohlédnout celou nabídku nosicího oblečení Angel Wings? Mrkni k nám na web.

Chceš si prohlédnout nějaké nosicí bestsellery“ naživo“? Mrkni k nám na YouTube kanál , Instagram nebo Facebook.

Translate »