Píše se rok 2010 a já přemýšlím nad prvními produkty, které vzniknou pod značkou Angel wings.

 

Vyhrává to softshellová bunda a fleece mikina. Myslím si, že je to dobrý začátek. Jako aktivně nosící maminka potřebuji něco univerzálního, do města i do lesa.

Ve chvíli, kdy mikiny a bundy spatřily světlo světa a začal být o něj zájem, začaly se rázem ostatní maminky ptát po něčem opravdu nepromokavém. Skladném a lehkém .

A tak vznikla Pláštěnka

Úplně první pláštěnka byla spíš takové skladné a lehké pončo. Nebylo úplně elegantní, zato velmi praktické a vešlo se do malého pytlíčku. Nároky na nošení na břiše i na zádech splňovalo velmi dobře.  Bez dítěte se už ale příliš dobře nosit nedalo. Kapucka a otvor pro hlavičku byl na pláštěnce přiznaný a nedal se nijak schovat nebo zakrýt.

Bohužel, po nějaké době se materiál, ze kterého byly poncha šité, natolik zhoršil, že jsme jednu várku museli s velikou omluvou stánout z trhu. Když vám totiž pláštěnka promoká, je to celkem k vzteku.

Nějakou dobu jsem celou záležitost nechala uzrát. Poptávka po pršipláštích však stále rostla a dotazy se množily. V té době jsem už ale nechtěla vytvářet něco, co není elegantní a oku lahodící. Vznikl tedy jarní kabát, vypodšitý bavlnou, který unosíte i bez dítka a vypadá krásně…

Stále to však nebylo  úplně ono a já začala pátrat po něčem jiném. Po materiálu, který bude zátěrovaný zvenku, takže po něm bude voda stékat. Bude barevný, veselý a lehký. Takový, ze kterého ušijete pláštěnku, která Vám rozveselí každý den. Takovou, se kterou se budete těšit až zas začne pršet.

 

A to se nám povedlo. A abyste věřily že je opravdu ” ta kterou musíte mít ” , poslali jsme jednu opravdové mamince na vyzkoušení…

 

Zdravím všechny nosící maminky!

Pláštěnka! Krásná, modrá, puntíkatá pláštěnka. Nosící, puntíkatá pláštěnka!!! Jen co jsem ji na webu společnosti Angel Wings viděla, věděla jsem, že ji nutně potřebuju mít.

Možná si řeknete, že jsem marnivá a že potřebuji mít každou blbost. Ale věřte mi není to tak. Dlouho jsem po ní pokukovala, přála si jí, přemlouvala manžela (však mnohé z vás vědí, jak to chodí, když se svou drahou polovičku snažíte přesvědčit, že NUTNĚ POTŘEBUJETE(!) obohatit svůj šatník o nějaký ten nový kousek). Asi tak po dvou měsících mého úporného přemlouvání se můj muž začal tvářit děsně tajemně a podezřele. A už jistě všichni tušíte – ano přemluvila jsem ho

Tak, teď už víte jak se modro-puntíkatá kráska ocitla v mém šatníku, možná je na čase trochu vám představit i sebe samu a vlastně i mou dcerku, která mi v nošení pláštěnky dost pomáhá.

Jsem 27letá maminka Emmičky, ráda chodím do přírody na vycházky na podzim na houby, ale na druhou stranu také ráda vyrazím s ostatními maminkami do nějaké hezké a útulné kavárničky.

A také strašně nerada chodím venku když v ruce musím držet deštník. Naše Emmi je od narození velmi kontaktní miminko, takže jsme poměrně brzy začali i s jejím nošením – a to byla nejvíc spokojená – nejprve doma a pak i venku. Jedině tak nám totiž doma spinkala – a já si mohla alespoň v klidu uvařit třeba oběd.  Copak doma to byla pohoda, ale na ven jsem si oblékala manželovu starou mikinu a s ní jsem moc parády po městě nenadělala. Musím se Vám tedy přiznat, že pláštěnka nebyla mým prvním nosícím kouskem v mém šatníku. První byl krásný zavinovací svetr v teplejší variantě.

Pláštěnku nosím ráda v sychravém počasí – kdy je vlhko či mrholí. Když venku byla teplota nad 10 stupňů oblékala jsem si pod ní pouze bavlněné triko s tříčtvrtečním rukávem, Emmi měla navíc slabší mikinku, a myslím, že nám oběma bylo dobře.

Při teplotě pod 10 stupňů jsem pod pláštěnku přidala vrstvu ve formě teplejší verze zavinovacího svetru, Emmi měla také pouze slabší mikinku a bylo nám oběma akorát.

Ona je prostě bezva, přiznám se, že ji ráda nosím i bez Emmičky, a to jak do deště, tak vlastně i jen tak místo větrovky. Nejlepší na ní je, že se dá zkombinovat ke všem stylům. Můžu si ji vzít jak do lesa, tak na procházku do města i na slavnostnější chvíle – ta moje už byla dokonce i na promoci :-)

Hodně mých nosících i nenosících kamarádek mi ji závidí, protože když potřebuju honem koupit mléko, které právě došlo, mohu jen tak vyběhnout z domu s dcerkou v nosítku a v pláštěnce, nemusím ji dlouze strojit dávat do kočárku, přetahovat slídou…

Tuto pláštěnku jsem začínala testovat na podzim. Skvěle se tedy hodí do každého vlhčího počasí, které právě podzim nabízí. Přes zimu měla moje pláštěnka volno, ale už se těším až se venku zase oteplí a budu ji moc trošku provětrat.

Materiál:

Pláštěnka je vyrobena z polyesteru, který je opatřen membránou. Díky tomu se pod touto pláštěnkou nezapaříte tak jako pod klasickou igelitovou. Zároveň přes ní neprofoukne žádný větřík. Pláštěnka Vás i Vaše zlatíčko ochrání před vlhkým a sychravým počasím. Když ale lije jako z konve, raději zůstaňte doma. Přes zipy, které nemají voděodolnou úpravu zatéká. Jediné, co bych pláštěnce vytkla je trošku krkolomnější nandávaní krycího dílu na krk, nicméně i to lze s větším tréninkem nacvičit.

Součástí pláštěnky je:

  • Pláštěnka
  • Nosící vsadka, která se dá vepnout do předního ale i do zadního dílu pláštěnky
  • Kapucka pro jištění hlavy dítěte
  • Ochrana krku, využijete především ve dnech, kdy fouká, či když silně prší

 

Malé shrnutí:

+ stahovací rukávy

+ prostorné kapuce, které se díky gumičkám dají upravit tak aby dobře seděly

+ lehce propasovaný slušivý střih

+ variabilita použití (s dítětem na břiše či zádech, bez dítěte)

+ dvojité kapsy

–  při větším dešti teče pod zipy

–  horší manipulace se vpínacím dílem ke krku.

A závěrem? Jsem ráda, že ji mám. Držte mi palce, právě přesvědčuji manžela, že na jaro potřebuji nějaké krásné gumáky

Maminka Pavla